Menu

Chystáte se prodat
svoji nemovitost?

Svěřte prodej profesionálům z RE/MAX Alfa!

kontaktujte násJak bude probíhat prodej vaší nemovitosti?

20 kroků,
které vás se mnou čekají

#
1 Zjistím vaše představy

Vše začíná osobní schůzkou, na které mi popíšete své představy. Poté vás provedu celým procesem prodeje a probereme možnosti vzájemné spolupráce.

2 Doporučím tržní cenu

Na základě analýzy lokálního realitního trhu doporučím vhodnou tržní cenu nemovitosti. Využívám data z katastru nemovitostí a z naší RE/MAX databáze. Pokud vás zajímá reálná tržní cena vaší nemovitosti, udělejte si online odhad tržní ceny zde.

3 Připravíme nemovitost

Nemovitost připravíme tak, aby zaujala co největší množství potenciálních zájemců. Krásně uklizená a připravená nemovitost je základem každé úspěšné marketingové prezentace.

4 Vytvoříme profesionální prezentaci

Aby nemovitost v konkurenci ostatních nabídek vynikla, vytvoříme profesionální a jedinečnou prezentaci, díky které zájemcům naservírujeme nemovitost na zlatém podnose. Naše prezentace vždy zahrnuje profesionální fotky, videoprohlídku s dronem, graficky zpracované 3D půdorysy a virtuální prohlídku.

5 Schválíte podobu inzerce

Před zveřejněním vám celou inzerci pošlu ke schválení. Pokud budete spokojeni, zahájíme propagaci.

6 Oslovuji kupující z RE/MAX databáze

Nejdříve se spojím s potenciálními zájemci z naší široké RE/MAX databáze, kam více než 1.400 makléřů přidává denně realitní poptávky a nabídky svých klientů. Je velice pravděpodobné, že potenciálního zájemce nalezneme již v tuto chvíli a proces prodeje bude bleskový.

7 Propaguji nemovitost na sociálních sítích

Propagací na sociálních sítích dokážeme velmi dobře zacílit na konkrétní skupiny lidí, které by nemovitost mohla skutečně zajímat. Téměř 50 % našich kupujících se dozvídá o nemovitostech skrze sociální sítě. Díky sociálním sítím dokážeme oslovit desetitisíce lidí měsíčně. Ze sociálních sítí využíváme zejména Facebook, Linkedin a Instagram.

8 Propaguji nemovitost na realitních serverech

Realitní servery samozřejmě neopomíjíme. Každý týden pravidelně inzerát TOPujeme, měníme pořadí fotek a snažíme se, aby nemovitost zůstala stále čerstvá a neokoukaná.

9 Zasílám vám pravidelný report

Jednou týdně, zpravidla v pátek, vám zasílám na e-mail pravidelný report, ve kterém se dozvídáte veškeré aktuální informace ohledně prodeje vaší nemovitosti. Přesně víte, kolik lidí si inzerát prohlédlo, kolik se jich ozvalo se zájmem o prohlídku a kolik proběhlo osobních prohlídek. Pokud zájemce nemovitost nekoupí, budete znát i důvod. Díky pravidelnému reportingu budete mít podrobný přehled, jakým směrem se prodej právě ubírá.

10 Provádím prohlídky s prověřenými zájemci

Před každou prohlídkou všechny zájemce důkladně prověřím. Zjistím veškeré potřebné informace, abych určil, zda se jedná o vážného zájemce nebo o realitního turistu. Již před první prohlídkou vím, jestli se jedná o bonitního klienta, případně v jaké fázi jednání o hypotéce se právě nachází. Díky těmto informacím vám dokážu říct přesnou časovou osu prodeje.

11 Vybereme společně vhodného zájemce

Předám vám informace o všech vážných zájemcích, včetně informace o způsobu, jakým hodlají nemovitost financovat. Představím vám jednotlivé výhody i nevýhody každého z nich a pak už je pouze na vás, kterého zájemce si vyberete.

12 Vyjednávám pro vás lepší podmínky

V dnešní době se pravidelně stává, že si kupující kladou nereálné požadavky, neboť ví, že současná doba jim hraje do karet. Prodávající jim bohužel mnohdy vycházejí zbytečně vstříc. Mojí úlohou je vyjednat pro vás nejlepší možné podmínky a získat pro vás maximum.

13 Uzavíráme rezervační dohodu

Vážný zájemce musí uzavřít rezervační dohodu a složit rezervační poplatek. Tím dává najevo on i vy svůj vážný zájem a v případě nesplnění podmínek vycházejících z této smlouvy, rezervační poplatek propadá. K tomu však u nás nedochází, protože dbáme na důkladné prověření koupěschopnosti zájemce, se kterým rezervační dohodu uzavíráme. V rezervační dohodě se uvádí, jakým způsobem bude kupující nemovitost financovat a kdy dojde k podpisu kupní smlouvy.

14 Pomáháme kupujícímu s financováním

Abychom celý proces financování urychlili, poskytujeme kupujícímu v případě potřeby pomoc při sjednání úvěru. Dokážeme zařídit nadstandardně výhodné podmínky a celý proces až o týdny zkrátit.

15 Uzavíráme kupní smlouvu

Kupní smlouva, kterou připravuje naše právní oddělení, je nejdůležitějším dokumentem celé realitní transakce. Jsou v ní definované všechny podmínky, za kterých se prodej uskuteční.

16 Kupující složí kupní cenu do úschovy

Kupní cena se vždy posílá do úschovy. Vybíráte si typ úschovy dle vlastní volby, v RE/MAX však obvykle využíváme advokátní úschovu podepsanou dvěma nezávislými advokáty. Peníze na účet dostanete ve chvíli, kdy dojde k přepisu vlastnického práva na katastru nemovitostí. Úschova tak chrání vás i kupujícího.

17 Zařídím veškeré administrativní úkony

Veškeré papírování spojení s přepisem vlastnického práva na katastru nemovitostí zařídím. Nebudete se tak muset o nic starat. Hned jak bude přepis na katastru hotový, informuji vás.

18 Dostáváte peníze na svůj účet

Po přepisu vlastnického práva na katastru nemovitostí vám na účet přijde kupní cena z úschovy.

19 Předáváme nemovitost

Na základě předávacího protokolu předáváme nemovitost. Zařídím vše ohledně přepisu energií na nového vlastníka.

20 Poskytuji navazující poprodejní servis

Poradím vám s daněmi a dalšími úkony, které je nutné po prodeji nemovitosti zařídit. Předáním nemovitosti naše spolupráce nekončí.

4 nejdůležitější zásady

úspěšného prodeje

#

Stanovení správné tržní ceny

#

Vytvoření jedinečné prezentace

#

Vhodně cílená reklama

#

Nadstandardní právní servis

FAQ

Časté dotazy

Pracujete exkluzivně?

Ano, realitní makléři v RE/MAX pracují díky svým kvalitám pouze exkluzivně. Exkluzivní dohoda o zprostředkování prodeje je jedinou výhodnou možností pro prodávajícího, který díky ní prodá dráž a rychleji. Přečtěte si více o tom, jak funguje exkluzivní dohoda s realitní kanceláří v praxi

Jste makléř z realitní kanceláře?

Ano, jsem makléř z realitní kanceláře RE/MAX Alfa, historicky nejúspěšnější realitní kanceláře v České republice.

Prodáváte pouze v Praze a Středočeském kraji?

Prodávám převážně v Praze a Středočeském kraji. Dokáži se však přizpůsobit podmínkám a ve spolupráci s makléři z jiných krajů jsem schopný zajistit nejvyšší kvalitu realitních služeb i jinde.

Co vše při prodeji zajišťujete?

Pro své klienty zajišťuji kompletní realitní i právní servis. Vše začíná osobní schůzkou a správným naceněním nemovitosti, pokračuje tvorbou marketingových materiálů a jejich propagací, až po provádění osobních prohlídek, zajištění právního servisu a veškerých administrativních úkonů. Svoje služby vždy garantuji ve zprostředkovatelské dohodě, a tak se nemusíte bát, že bych něco slíbil a nedodržel. Přečtěte si můj článek o službách, které byste po svém makléři měli vždy požadovat.

Co když mám vlastního právníka?

Pokud máte svého právníka, určitě ho můžete využít ke kontrole smluv, nicméně tvorbu veškeré smluvní dokumentace vždy necháváme na našich realitních advokátech, které máme více než deset let prověřené. Spolupracovali jsme na stovkách realitních případů a víme přesně, na co si dát pozor a jak dovést prodej do zdárného konce.

Jak dlouho obvykle prodej nemovitosti trvá?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Prodej nemovitosti může trvat měsíc, ale i rok. Pohybujeme se v tržním prostředí, ve kterém záleží vždy na nabídce a poptávce. Základem úspěšného prodeje však je vždy správně nastavená prodejní cena. Pokud vás zajímá, jakou tržní cenu má vaše nemovitost, nechte si zpracovat online odhad ZDARMA.

Jak často mě informujete o průběhu prodeje?

Minimálně jednou týdně. Každý týden posílám pravidelný report s informacemi o dosahu kampaní, počtu prohlídek a dalších podrobnostech s prodejem spojených. Pokud však budete chtít být informováni častěji, není problém se na tom předem domluvit.

Chcete prodat nemovitost v Praze či Středočeském kraji?

Vojtěch Piruchta

+420 604 668 666 Kontaktujte mě
#
Koupit

Plánujete zároveň nemovitost koupit?

Chci konzultaci zdarma
Zajímá vás více?

Realitní blog

15. května, 2023

5 hlavních rozdílů mezi (pro)nájmem nemovitosti a podnájmem

24. dubna, 2023

Osobní vlastnictví, nebo družstevní: výhody a nevýhody

Zobrazit blog
Newsletter

Odběr novinek