Menu

Hledáte nové bydlení nebo investiční příležitost?

Pomůžeme vám vysněnou nemovitost
vyhledat, právně i technicky prověřit a následně výhodně koupit.

Chci konzultaci zdarmaJak bude probíhat nákup vaší vysněné nemovitosti?

17 kroků,
které vás se mnou čekají

#
1 Zjistím vaše představy

Vše začíná osobní schůzkou, na které mi popíšete své představy. Poté vás provedu celým procesem koupě nemovitosti a probereme možnosti vzájemné spolupráce.

2 Ověříme vaše možnosti financování

Ve spolupráci s naším hypotečním specialistou ověříme vaše možnosti financování.

3 Oslovuji prodávající z RE/MAX databáze

Nejdříve se spojím s prodávajícími z naší široké RE/MAX databáze, kam více než 1.400 makléřů přidává denně realitní poptávky a nabídky svých klientů. Je velice pravděpodobné, že vhodnou nemovitost dle vašich kritérií nalezneme již v tuto chvíli a proces bude bleskový.

4 Aktivně vyhledávám nemovitost u samoprodejců

Základem úspěchu je hledat nemovitost ještě ve chvíli, kdy není inzerce veřejná, nebo má inzerci pod svými křídly malá nezkoušená realitní kancelář, či samotní majitelé. V těchto případech je velká pravděpodobnost si vyjednat výborné podmínky nákupu.

5 Vyhledávám nemovitost na realitních serverech

Realitní servery samozřejmě neopomíjíme. Denně je kontrolujeme, aby nám žádná nemovitost dle vašich kritérií neunikla.

6 Propaguji poptávku na sociálních sítích

Aktivně oslovujeme široké publikum na sociálních sítích, ve kterém se může nacházet potenciální prodejce, který se teprve chystá prodat. Stejně jako na sociálních sítích inzerujeme nabídky nemovitostí, inzerujeme na nich i konkrétní poptávky. Díky správnému cílení a oslovení desetitisíců lidí měsíčně zájemce včas dokážeme najít, oslovit ho ještě pře vložením nabídky do veřejné inzerce a vyjednat pro vás výhodné podmínky nákupu.

7 Zasílám vám pravidelný report

Vždy, když nalezneme vhodnou nemovitost, která z velké části splňuje nastavená kritéria, se vám ihned ozvu a co nejdříve sjednám společnou prohlídku této nemovitosti. Jinak vás pravidelně každý týden e-mailem informuji o tom, co se v uplynulých dnech událo a jaký je další postup.

8 Společně se účastníme prohlídek

Každou prohlídku absolvujeme společně. Vy si potřebujete nemovitost prohlédnout a nasát místní atmosféru, já se postarám o zjištění veškerých důležitých informací a vyjednání výhodnějších podmínek.

9 Právně i technicky nemovitost prověřím

Nemovitost i jejího majitele nechám naším realitním advokátem kompletně prověřit. Odhalíme včas každého kostlivce, abyste v případě zájmu o koupi přesně věděli, do čeho jdete.

10 Vyjednávám pro vás lepší podmínky

Na základě výše uvedeného postupu pro vás vyjednávám výhodnou cenu a další podmínky koupě. Vyjednání nižší ceny a lepších podmínek je u nás naprostým standardem při zastupování klientů, kteří s námi nemovitosti kupují.

11 Uzavíráme rezervační dohodu

Dbáme na uzavření rezervační dohody mezi vámi a prodávajícím, jelikož dohoda chrání obě strany realitní transakce. Společně s uzavřením dohody se skládá rezervační poplatek, kterým dáváte najevo, že o nemovitost máte vážný zájem. V rezervační dohodě se uvádí, jakým způsobem budete nemovitost financovat a kdy dojde k podpisu kupní smlouvy.

12 Pomáháme vám s řešením financování

Společně s naším hypotečním specialistou vám v případě potřeby pomáháme s řešením financování a vyjednáváním lepších podmínek u bankovních institucí. Celý proces financování dokážeme urychlit až o několik týdnů, což může být při výběru kupujícího ze strany majitele nemovitosti klíčový faktor.

13 Uzavíráme kupní smlouvu

Kupní smlouva, kterou připravuje naše právní oddělení, je nejdůležitějším dokumentem celé realitní transakce. Jsou v ní definované všechny podmínky, za kterých se prodej uskuteční.

14 Skládáte kupní cenu do úschovy

Kupní cena se vždy posílá do úschovy. V RE/MAX však obvykle využíváme advokátní úschovu podepsanou dvěma nezávislými advokáty.

15 Zařídím veškeré administrativní úkony

Po složení kupní ceny do úschovy se na katastr podávají veškeré potřebné dokumenty k zahájení změny vlastnického práva. Musíme dbát na absolutní správnost všech informací v dokumentaci, neboť při každé malé chybě katastr nemovitostí proces zastaví. Změna vlastnického práva se tak může protáhnout až o několik měsíců. Veškeré toto papírování ale zařídím, takže budete mít jistotu, že je vše v naprostém pořádku.

16 Přebíráme nemovitost

Na základě předávacího protokolu přebíráme nemovitost. Zařídím vše ohledně přepisu energií z bývalého majitele na vás.

17 Poskytuji navazující servis

Poradím vám s daněmi, pojištěním a dalšími úkony, které je nutné po nákupu nemovitosti zařídit. Přebráním nemovitosti naše spolupráce nekončí.

4 nejdůležitější zásady

úspěšného nákupu

#

Ověření reálných potřeb a finančních možností

#

Aktivní vyhledávání nemovitosti u samoprodejců

#

Důkladné prověření nemovitosti i majitele

#

Profesionální vyjednávání výhodnějších podmínek

FAQ

Časté dotazy

Pracujete exkluzivně?

Ano, realitní makléři v RE/MAX pracují díky svým kvalitám pouze exkluzivně. Exkluzivní dohoda o zprostředkování je jedinou výhodnou možností pro kupující, kteří díky ní dokáží vyjednat daleko výhodnější podmínky koupě. Přečtěte si více o tom, jak funguje exkluzivní dohoda s realitní kanceláří v praxi.

Jste makléř z realitní kanceláře?

Ano, jsem makléř z realitní kanceláře RE/MAX Alfa, historicky nejúspěšnější realitní kanceláře v České republice.

Vyhledáváte nemovitosti pouze v Praze a Středočeském kraji?

Vyhledávám nemovitosti převážně v Praze a Středočeském kraji. Dokáži se však přizpůsobit podmínkám a ve spolupráci s makléři z jiných krajů jsem schopný zajistit nejvyšší kvalitu realitních služeb i jinde.

Co vše při nákupu nemovitosti zajišťujete?

Pro své klienty zajišťuji kompletní realitní i právní servis. Vše začíná osobní schůzkou a zjištěním vašich potřeb i ověřením financování, pokračuje tvorbou marketingových materiálů a jejich propagací, až po absolvování osobních prohlídek, zajištění právního servisu a veškerých administrativních úkonů. Svoje služby vždy garantuji ve zprostředkovatelské dohodě, a tak se nemusíte bát, že bych něco slíbil a nedodržel. Přečtěte si můj článek o tom, jak vypadá proces nákupu nemovitosti od A do Z.

Co když si nemovitost najdu sám?

Pokud si najdete nemovitost sami, tím lépe! My se postaráme o její technické i právní prověření a zařídíme kompletní právní servis celé transakce.

Co když mám vlastního právníka?

Pokud máte svého právníka, určitě ho můžete využít ke kontrole smluv, nicméně tvorbu veškeré smluvní dokumentace vždy necháváme na našich realitních advokátech, které máme více než deset let prověřené. Spolupracovali jsme na stovkách realitních případů a víme přesně, na co si dát pozor a jak dovést koupi do zdárného konce.

Jak často mě informujete?

Informuji vás okamžitě, když naleznu vhodnou nemovitost k osobní prohlídce. Nejméně však jednou týdně zašlu podrobný report na váš e-mail o nalezených nemovitostech a jejich vyhodnocení.

Jak dlouho obvykle hledání nemovitosti trvá?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Nákup nemovitosti může trvat měsíc, ale i půl roku. Vždy záleží na vámi specifikovaných kritériích pro výběr nemovitosti a finančních možnostech. Základem úspěšného nákupu je vždy zajištění souladu mezi reálnými možnostmi a vašimi požadavky.

V čem je pro mě nákup s makléřem výhodnější?

Díky realitnímu makléři a jeho týmu dokážete vyhledat takové nemovitosti, které ještě nejsou ve veřejné inzerci. Například díky spolupráci s dalšími 1.400 makléři z naší kanceláře jste schopni sehnat téměř jakoukoliv nemovitost po celém území České republiky. U takových nemovitostí je makléř schopný zajistit nadstandardní kupní podmínky a nižší pořizovací cenu oproti nemovitostem již umístěným do veřejné inzerce. Díky profesionálním vyjednávacím dovednostem je realitní makléř schopný vyjednat podmínky, které by běžný kupující jen těžko zajistil. Realitní makléř se svým týmem vše zařídí, a tak máte jistotu, že nákup nemovitosti proběhne opravdu výhodně a bez starostí.

Chcete koupit nemovitost v Praze či Středočeském kraji?

Vojtěch Piruchta

+420 604 668 666 Kontaktujte mě
#
Prodat

Plánujete zároveň nemovitost prodat?

Chci konzultaci zdarma
Zajímá vás více?

Realitní blog

15. května, 2023

5 hlavních rozdílů mezi (pro)nájmem nemovitosti a podnájmem

24. dubna, 2023

Osobní vlastnictví, nebo družstevní: výhody a nevýhody

Zobrazit blog
Newsletter

Odběr novinek